Разлика помеѓу преработките на „Арабаџи Али-паша“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
→‎Наводи: Замена со тековно име на предлошка, replaced: {{Authority control}} → {{Нормативна контрола}}
с (→‎Како голем везир: Правописна исправка, replaced: подршка → поддршка)
с (→‎Наводи: Замена со тековно име на предлошка, replaced: {{Authority control}} → {{Нормативна контрола}})
 
{{Grand Viziers of Ottoman Empire}}
{{Нормативна контрола}}
{{Authority control}}
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Али-паша, Арабаџи}}

Прегледник