Прејди на содржината

Михаил III Пијаницата: Разлика помеѓу преработките

с
→‎Извори: Замена со тековно име на предлошка, replaced: {{Authority control}} → {{Нормативна контрола}}
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Правописна исправка, replaced: Константинопол → Цариград (6))
с (→‎Извори: Замена со тековно име на предлошка, replaced: {{Authority control}} → {{Нормативна контрола}})
{{Византиски владетели}}
 
{{Нормативна контрола}}
{{Authority control}}
 
{{DEFAULTSORT:Михаил III}}