Разлика помеѓу преработките на „Општина Сарај“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
Исправка на помешани латинични букви меѓу кириличните, replaced: Географиja → Географија, Историja → Историја
с (Исправка на помешани латинични букви меѓу кириличните, replaced: Географиja → Географија, Историja → Историја)
 
'''Општина Сарај''' — [[општини во Македонија|општина]] во [[Град Скопје]], во северниот дел на [[Македонија]]. Моментален [[градоначалник]] е Беким Мурати.<ref>http://217.16.84.17/Results.aspx?RaceID=1&UnitID=66&IsPS=0&Turnout=0&LangID=1 Државна изборна комисија</ref> Центар на општината е [[Сарај (село)|истоименото село]]. Општината е проширена кога со новата територијална поделба на [[Република Македонија]] од [[2005]] година кон поранешната Општина Сарај е припоена и [[Општина Кондово]].
 
== ГеографиjaГеографија ==
 
== ИсториjaИсторија ==
 
== Стопанство ==

Прегледник