Кој ја донесе Дорентина: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
Исправка на помешани латинични букви меѓу кириличните, replaced: Kој → Кoj
[проверена преработка][проверена преработка]
(Ја заменувам страницата со ''''Kој ја донесе Дорунтина''' — роман создаден од Исмаил Кадаре. == Поврзано ==...')
Ознаки: Заменето Изворно уредување 2017
с (Исправка на помешани латинични букви меѓу кириличните, replaced: Kој → Кoj)
'''KојКoj ја донесе Дорунтина''' — роман создаден од [[Исмаил Кадаре]].
 
== Поврзано ==
* [http://parathenie.com/art/letersi-art/gjakftohtesia-ismail-kadare/ Книгата во ПДФ издание]
 
[[Категорија:Иамаил Кадаре]]
[[Категорија:Романи]]

Прегледник