Разлика помеѓу преработките на „Елена Драгаш“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 12 бајти ,  пред 5 месеци
с
→‎Царица: Правописна исправка, replaced: Константинопол → Цариград
с (→‎Деца: Додадена категорија)
с (→‎Царица: Правописна исправка, replaced: Константинопол → Цариград)
[[Мануел II Палеолог]] починал на [[21 јули]] [[1425]] година, а Елена Драгаш го надживеала со 25 години. Таа влегла во [[манастир]] со монашкото ''Хипомона''.
 
Елена Драгаш починала на [[23 мај]] [[1450]] година во [[КонстантинополЦариград]].
 
== Деца ==

Прегледник