Разлика помеѓу преработките на „Пропан“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 5 бајти ,  пред 11 месец
с
→‎top: Замена со исправно име на предлошка, replaced: {{никулец за органско соединение}} → {{органско соединение-никулец}}
с (→‎top: Додадена категорија)
с (→‎top: Замена со исправно име на предлошка, replaced: {{никулец за органско соединение}} → {{органско соединение-никулец}})
'''Пропанот''' е [[алкан]] со три јаглеродни атоми. Се наоѓа во гасовита состојба.
 
{{никулец за органско соединение-никулец}}
 
{{Алкани}}

Прегледник