Јао Минг: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 5 бајти ,  пред 1 година
с
→‎top: Замена со тековно име на предлошка, replaced: {{Никулец за биографија}} → {{Биографија-никулец}}
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: ''' е → ''' —)
с (→‎top: Замена со тековно име на предлошка, replaced: {{Никулец за биографија}} → {{Биографија-никулец}})
'''Јао Минг''' — кинески кошаркар, роден во Кина и има играно за [[Хјустон Рокетс]] на позиција центар. Јао Минг е висок 229 cm.
 
{{Биографија-никулец}}
{{Никулец за биографија}}
 
{{Нормативна контрола}}

Прегледник