Соломонов храм: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 20 бајти ,  пред 13 години
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
*Од цар [[Навуходоносор II]], кој прво го опљачкал а потоа го разрушил
 
[[Категорија:Храмови во Ерусалим]]
[[Категорија:Знаменитости во Ерусалим]]
[[Категорија:Рид на храмовите]]

Прегледник