Разлика помеѓу преработките на „EMedicine“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 2 бајти ,  пред 8 месеци
с
→‎Историја: Јазична исправка, replaced: креирање → создавање
с (→‎Користење помеѓу специјалистите: Јазична исправка, replaced: референци → наводи (2))
с (→‎Историја: Јазична исправка, replaced: креирање → создавање)
Содржина сега вклучувала алергија и [[имунологија]], [[кардиологија]], клинички процедури, критична нега, [[дерматологија]], [[итна медицина]], [[ендокринологија]], [[гастроентерологија]], [[геномна медицина]], [[хематологија]], [[инфективни болести]], нефрологија, [[неврологија]], акушерство / [[гинекологија]], онкологија, [[патологија]], периоперативна нега, физикална медицина и рехабилитација, психијатрија, пулмологија, радиологија, ревматологија и спортска медицина. Хируршките супспецијалности вклучуваат неврохирургија, офталмологија, ортопедска хирургија, (ENT) и пластична хирургија на лицето, пластична хирургија, торакална хирургија, трансплантација, траума, урологија и васкуларна хирургија.
 
Веб-страницата е слободна за користење, потребна е само регистрација. Повеќе од 10.000 лекарски соработници од неколку земји учествувале во креирањетосоздавањето на статиите. Роман во тоа време, до содржината на eMedicine, исто така, може да се пристапи како до е-книга, и може да се симне на таблет или мобилен телефон.
 
== Користење помеѓу специјалистите ==

Прегледник