Владимир Висоцки: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
#1Lib1Ref , #1Lib1RefCEE
(#1Lib1Ref , #1Lib1RefCEE)
(#1Lib1Ref , #1Lib1RefCEE)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[Податотека:Russia stamp V.Vysotsky 1999 2r.jpg|thumb|200px]]
'''Владимир Висоцки''' ({{lang-ru|Владимир Семёнович Высоцкий}}, {{роден на|25|јануари|1938}} - {{починал на|25|јули|1980}}) бил познат советски пејач, текстоиписец и глумец<ref>[https://www.britannica.com/biography/Vladimir-Vysotsky/ Vladimir Vysotsky]</ref>,<ref>[https://www.imdb.com/name/nm0904584/ Vladimir Vysotskiy (I) (1938–1980)]</ref>.
==Наводи==
{{наводи}}

Прегледник