Затвор: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 413 бајти ,  пред 1 година
[проверена преработка][проверена преработка]
 
* „Сан Квентин“ (''San Quentin'') - песна на американскиот [[Кантри музика|кантри-музичар]] Џони Кеш (''Johnny Cash'').<ref>[https://www.discogs.com/Johnny-Cash-Johnny-Cash-At-San-Quentin/release/1595647 Discogs, Johnny Cash ‎– Johnny Cash At San Quentin (пристапено на 21.2.2020)]</ref>
* „Блуз од затворот Фолсом“ (''Folsom Prison Blues'') - песна на американскиот [[Кантри музика|кантри-музичар]] Џони Кеш (''Johnny Cash'').<ref>[https://www.discogs.com/Johnny-Cash-Johnny-Cash-At-San-Quentin/release/1595647 Discogs, Johnny Cash ‎– Johnny Cash At San Quentin (пристапено на 21.2.2020)]</ref>
* „Затвор без ѕидови“ ([[англиски]]:''Prison Without Walls'' ) — песна на британската [[Хардкор панк|хард-кор]] група „[[Напалм дет]]“ (''Napalm Death'') од 1987 година.<ref>[https://www.discogs.com/Napalm-Death-Scum/master/6599 Discogs, Napalm Death ‎– Scum (пристапено на 3 февруари 2021)]</ref>
 
==Затворот како тема во филмот==

Прегледник