Крушица (Кичевско): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 1 година
с
→‎top: Правописна исправка, replaced: Југозападен регион → Југозападен Регион
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Ознака: Изворно уредување 2017
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: Југозападен регион → Југозападен Регион)
| опис = Сретселото на Крушица
| општина = {{општинскигрб|Општина Кичево}}
| регион = {{грбови|Југозападен регионРегион}}
| област = [[Рабетинкол]]
| население = 5<ref name="попис">{{нмс|url=http://www.stat.gov.mk/Publikacii/knigaX.pdf|title=Попис на Македонија |date=2002|publisher=Завод за статистика на Македонија|accessdate=4 декември 2020}}</ref>

Прегледник