Даинис Криштопанс: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 1 година
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Ознака: Изворно уредување 2017
Нема опис на уредувањето
Ознака: Изворно уредување 2017
 
'''Даинис Криштопанс''' ({{lang-lalv|Dainis Krištopāns}}; р. {{роден на|27|септември|1990}}) ― [[Латвија|латвиски]] ракометен репрезентативец кој настапува за [[РК Вардар]]. Тој е еден од највисоките ракометари во светот, со висина од 215 см и тежина 135 кг.
 
{{Латвија-никулец}}

Прегледник