Даинис Криштопанс: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
с (Отповикани уредувањата на 77.28.227.75 (разговор), враќајќи на последната преработка на Bjankuloski06)
Ознака: Отповикување
Нема опис на уредувањето
Ознака: Изворно уредување 2017
'''Даинис Криштопанс''' ({{lang-la|Dainis Krištopāns}}; р. {{роден на |27 |септември, |1990 г.}}) е [[Латвија|латвиски]] ракометен репрезентативец кој настапува за [[РК Вардар]]. Тој е еден од највисоките ракометари во светот, со висина од 215 см и тежина 135 кг.
 
{{Латвија-никулец}}
{{Нормативна контрола}}
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Криштопанс, Даинис}}
[[Категорија:Латвиски ракометари]]

Прегледник