Даинис Криштопанс: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
Отповикани уредувањата на 77.28.227.75 (разговор), враќајќи на последната преработка на Bjankuloski06
(брзо бришење или додадете никулец)
с (Отповикани уредувањата на 77.28.227.75 (разговор), враќајќи на последната преработка на Bjankuloski06)
Ознака: Отповикување
'''Даинис Криштопанс''' (роден на 27 септември, 1990 г.) е [[Латвија|латвиски]] ракометен репрезентативец кој настапува за [[РК Вардар]]. Тој е еден од највисоките ракометари во светот, со висина од 215 см и тежина 135 кг.
 
{{Брзо бришење}}

Прегледник