Сава Петровиќ Његош: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
→‎top: Форматна исправка на датуми, replaced: јануари]], 1 → јануари 1, март, 1 → март [[1
с (→‎Животопис: Јазична исправка, replaced: == Биографија == → == Животопис ==)
с (→‎top: Форматна исправка на датуми, replaced: јануари]], 1 → јануари 1, март, 1 → март [[1)
| father =
| mother =
| date of birth = [[18 јануари (родени)|18 јануари]], [[1702]]
| place of birth = [[Црна Гора]]
| date of death = [[9 март (починале)|9 март]], [[1782]]
| place of death = [[Цетиње]], [[Црна Гора]]
| date of burial =

Прегледник