Разлика помеѓу преработките на „Левичарската партија.ПДС“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
→‎top: Форматна исправка на датуми, replaced: јули]], 2 → јули [[2
с (Јазична исправка, replaced: Види исто така → Поврзано using AWB)
с (→‎top: Форматна исправка на датуми, replaced: јули]], 2 → јули [[2)
 
|амблем = Die Linke.PDS logo.svg
|водач = Проф. Др. Лотар Биски
|основана = [[17 јули]], [[2005]]
|штаб = Клајне Александерштрасе 28 Д-10178, Берлин
|идеологија = [[Социјализам]], [[демократски социјализам]], [[еврокомунизам]]

Прегледник