Телевизија: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 498 бајти ,  пред 1 година
* „ТВ забава“ (''TV Party'') - песна на американската [[панк]] [[хард-кор]] група „[[Блек флег]]“ (''Black Flag'') од 1981 година.<ref>Black Flag, ''Damaged''. SST Records CD 007.</ref>
* „ТВ-екран“ (''TV Screen'') - песна на [[Горан Бреговиќ]] од 1993 година.<ref>[https://www.discogs.com/Goran-Bregovi%C4%87-Arizona-Dream-Original-Motion-Picture-Soundtrack/master/121947 DISCOGS, Goran Bregović ‎– Arizona Dream (Original Motion Picture Soundtrack) (пристапено на 19.8.2020)]</ref>
* „Нема гомна на телевизија вечерва“ ([[англиски]]: ''There Ain't Shit On TV Tonight'') - песна на американската [[Рок-музика|рок]]-група „[[Минитмен (рок-група)|Минитмен]]“ (''Minutemen'') од 1984 година.<ref>[https://www.discogs.com/Minutemen-Double-Nickels-On-The-Dime/release/421057 Discogs, Minutemen ‎– Double Nickels On The Dime (пристапено на 22.1.2021)]</ref>
* „Таа го гледа каналот нула?!“ (''She Watch Channel Zero?!'') - песна на американската [[рап]]-група „[[Паблик енеми]]“ (''Public Enemy'') од 1988 година.<ref>[https://www.discogs.com/Public-Enemy-It-Takes-A-Nation-Of-Millions-To-Hold-Us-Back/master/30296 DISCOGS, Public Enemy ‎– It Takes A Nation Of Millions To Hold Us Back (пристапено на 25.8.2019)]</ref>
* „ТВ-око“ (''T.V. Eye'') - песна на американската [[Рок-музика|рок]]-група „[[Стуџис]]“ (''The Stooges'') од 1970 година.<ref>[https://www.discogs.com/The-Stooges-Fun-House/master/38209 DISCOGS, The Stooges ‎– Fun House (пристапено на 9.7.2019)]</ref>

Прегледник