Битка кај Клермона: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
→‎top: Форматна исправка на датуми, replaced: февруари]], 1 → февруари [[1
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона (2))
с (→‎top: Форматна исправка на датуми, replaced: февруари]], 1 → февруари [[1)
|caption=
|partof=the [[Војна за шпанското наследство]]
|date=[[1 февруари]], [[1702]]
|place= [[Клермона]], [[Италија]]
|result=без победник

Прегледник