Битка кај Гранада: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
→‎top: Форматна исправка на датуми, replaced: јануари]], 1 → јануари [[1
с (→‎top: Исправка на име, replaced: Изабела I од Кастиља → Изабела I Кастиљска)
с (→‎top: Форматна исправка на датуми, replaced: јануари]], 1 → јануари [[1)
|caption=''Капитуација на Гранада'', од [[Франсиско Прадила]], 1882 година
|partof=the [[Реконквиста]]
|date=[[2 јануари]], [[1492]]
|place=[[Гранада]], [[Шпанија]]
|result=Победа на христијнските сојузници

Прегледник