Универзитет за аудиовизуелни уметности ЕСРА: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
→‎top: Форматна исправка, replaced: ''' е македонска → ''' — македонска
Нема опис на уредувањето
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: ''' е македонска → ''' — македонска)
}}
 
'''Универзитет за аудиовизуелни уметности - Европска филмска, театарска и танцова академија ЕФТА(Скопје-Париз-Есен-Ротердам)''' е македонска приватна филмска академија која започнала со работа во [[2007]] година и претставува прв приватен Универзитет од областа на аудиовизуелните уметности во Македонија. Основач на Универзитетот е [[Јордан Плевнеш]], истакнат драмски автор.
 
==Историја==

Прегледник