Ванчо Вељанов Јуруковски: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
→‎top: Форматна исправка, replaced: бил македонски револуционер → — македонски револуционер
с (→‎Животопис: Јазична исправка, replaced: == Биографија == → == Животопис ==)
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: бил македонски револуционер → — македонски револуционер)
'''Ванчо Вељанов Јуруковски''' бил македонски револуционер во [[Македонска револуционерна организација|ВМОРО]]. Активен учесник во борбите за ослободувањето на Македонија.
 
== Животопис ==

Прегледник