Разлика помеѓу преработките на „Симеон Георгиев“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
→‎top: Форматна исправка, replaced: бил македонски револуционер → — македонски револуционер
с (→‎Животопис: Јазична исправка, replaced: == Биографија == → == Животопис ==)
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: бил македонски револуционер → — македонски револуционер)
| починал-место = {{починал во|Жиленци}}, [[Бугарија]]
}}
'''Симеон Георгиев Клинчарски''' или ''Симеон Кочански'' бил македонски револуционер, учесник во македонското револуционерно движење, член на [[Македонска револуционерна организација|Македонската револуционерна организација]] и [[ВМРО (Автономистичка)|ВМРО]].
 
== Животопис ==

Прегледник