Разлика помеѓу преработките на „Синусен бран“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 3 бајти ,  пред 9 месеци
с (→‎Дополнителна литература: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite web → Наведена мрежна страница)
 
== Фуриеви серии ==
[[File:Waveforms mk.svg|мини|400x400пкс|Синусен, [[Квадратен бран|квадратен]], [[триаголен бран|триаголен]] и [[пилест бран|пилест]] бранов облик.]]
 
{{Главна|Фуриева анализа}}
13

уредувања

Прегледник