Разлика помеѓу преработките на „Број“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 302 бајти ,  пред 3 месеци
* „Еден“ (''One'') - песна на ирската [[Рок-музика|рок]] група „[[Ју Ту|У2]]“ (''U2'') од 1991 година.<ref>[https://www.discogs.com/U2-Achtung-Baby/release/621105 Discogs, U2 ‎– Achtung Baby (пристапено на 30.6.2019)]</ref>
* „Боја од броеви“ (''Colour By Numbers'') - албум на британската [[Поп-музика|поп]] група „[[Калчр Клаб]]“ (''Culture Club'') од 1983 година.<ref>[https://www.youtube.com/watch?v=HpYXs-V2WT8 YouTube, Culture Club / Colour By Numbers (Full Album) (2003 Remastered / Bonus Tracks) (пристапено на 16.12.2017)]</ref>
* „Деветка“ - песна на македонската [[Рок-музика|рок]] група „[[Леб и сол]]“ од 1978 година.<ref>[https://www.discogs.com/Leb-I-Sol-Leb-I-Sol/master/309737 Discogs, Leb I Sol ‎– Leb I Sol (пристапено на 8.1.2021)]</ref>
* „5 8 6“ - песна на британската [[Поп-музика|поп]]-[[Рок-музика|рок]] група „[[Њу Ордер]]“ (''New Order'') од 1983 година.<ref>[https://www.youtube.com/watch?v=tL6n8DyTvJI YouTube, New Order - Power, Corruption & Lies (пристапено на 16.12.2017)]</ref>
* „Десет“ (''Ten'') - албум на американската рок-група „[[Перл Џем]]“ (''Pearl Jam'') од 1991 година.<ref>[https://www.youtube.com/watch?v=iUteENfFhGs YouTube, Pearl Jam -Ten (1 album -1991) -Full album (пристапено на 22.12.2017)]</ref>

Прегледник