Тропски циклон: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 336 бајти ,  пред 1 година
с (Правописна исправка, replaced: екваторијални → екваторски)
 
* „Ураган“ (''Hurricane'') - песна на американскиот [[Рок-музика|рок]]-музичар [[Боб Дилан]] (''Bob Dylan'') од 1975 година.<ref>[https://www.discogs.com/Bob-Dylan-Desire/master/3911 Discogs, Bob Dylan ‎– Desire (пристапено на 19.9.2018)]</ref>
* „Како ураган“ (''Like A Hurricane'') - песна на американскиот [[Рок-музика|рок]]-музичар [[Нил Јанг]] (''Neil Young'') од 1977 година.<ref>[https://www.youtube.com/watch?v=6-WMbP1RcC4 YouTube, Neil Young - Like A Hurricane (пристапено на 23.12.2017)]</ref>
* „Ураган“ (''Hurricane'') - песна на американската рок-група ''[[Kyuss (рок-група)|Kyuss]]'' од 1995 година.<ref>[https://www.discogs.com/Kyuss-And-The-Circus-Leaves-Town/master/54044 Discogs, Kyuss ‎– ...And The Circus Leaves Town (пристапено на 8.1.2021)].</ref>
 
== Наводи ==

Прегледник