Разлика помеѓу преработките на „Бранденбург на Хафел“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с (→‎Нацистичка ера: Јазична исправка, replaced: егзекутиран → погубен)
{{Инфокутија Место во Германија
|type = Stadt
|Wappen = Wappen_Brandenburg_an_der_HavelDEU Brandenburg an der Havel COA.pngsvg
|image_flag = Flagge der Stadt Brandenburg an der Havel.png
|image_photo = Dom Brandenburg 3.jpg
23

уредувања

Прегледник