Разлика помеѓу преработките на „Артур Тјудор“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 3 месеци
better quality
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: Кастилјск → Кастиљск using AWB)
(better quality)
| name = Артур
| title = Принц од Велс
| image = Anglo-Flemish School, Arthur, Prince of Wales (Granard portrait) -003004.pngjpg
| imgw = 200
| spouse =[[Катерина Арагонска]]
1

уредување

Прегледник