Разлика помеѓу преработките на „Ема Вотсон“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 9 бајти ,  пред 10 месеци
нема опис на уредувањето
с (→‎Филмска кариера: Јазична исправка, replaced: базиран → заснован)
|years_active = 1999–сè уште
}}
'''Ема Шарлот Дуер Вотсон''' ({{lang-en|Emma Charlotte Duerre Watson}}, родена [[{{Родена|15 |април]] [[|1990]]}}) е [[Франција|француско]]-[[Обединето Кралство|британска]] [[глумица]],<ref name="gofbio">{{Наведена мрежна страница | publisher=harrypotter.warnerbros.co.uk | title=Warner Bros. Official site | work=(Adobe Flash: click appropriate actor's image, click "Actor Bio") | url=http://harrypotter.warnerbros.co.uk/gobletoffire/master/index.html |access-date=28 март 2006}}</ref> која се прославила со улогата на [[Хермиона Гренџер]], една од трите главни улоги во филмскиот серијал за „[[Хари Потер (филмски серијал)|Хари Потер]]“.
 
==Животопис==
Анонимен корисник

Прегледник