Разлика помеѓу преработките на „Јован Јованов“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 1 година
с
Ознаки: Мобилно уредување Уредување од прилогот за Андроид Уредување од мобилен извршник
 
== Образование ==
Јованов завршил средно училиште во [[СУ „Илија Николовски Луј“ - Скопје|СУ „Илија Николовски Луј“ во Скопје]], завршил музичка академија на Факултет за музичка уметност во Скопје и студира на Филмската Школашкола во Лос Анџелес.
 
== Кариера ==

Прегледник