Белоруска православна црква: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
→‎Надворешни врски: Правописна исправка, replaced: Православие во → Православието во
с (→‎Надворешни врски: Правописна исправка, replaced: Православие во → Православието во)
 
== Надворешни врски ==
* [http://www.church.by/ Официјална страница]
{{Европа по тема|ПравославиеПравославието во}}
 
[[Категорија:Православието во Белорусија| ]]

Прегледник