Разлика помеѓу преработките на „Компас“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додаден 61 бајт ,  пред 1 година
нема опис на уредувањето
(изменета категоризација)
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Кинески пронајдоци]]
[[Категорија:Навигациска опрема|Компас]]
[[Категорија:Насоченост|Компас]]

Прегледник