Разлика помеѓу преработките на „ФК Ритерјај“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додаден 1 бајт ,  пред 6 месеци
нема опис на уредувањето
с (Јазична исправка, replaced: Официјален веб-сајт → Официјално мрежно место)
| manager =
| league = A лига
| season = [[А лига на Литванија 20192020|20192020]]
| position = 36. место
| largestwin =
| worstdefeat =
| bgcolor="#ddffdd" style="text-align:center;"| '''1.'''
| bgcolor="#ddffdd" style="text-align:center;"| '''А лига'''
| bgcolor="#F5F5F5" style="text-align:center;"| '''6.'''
|
|-
547

уредувања

Прегледник