Разлика помеѓу преработките на „Плаошник“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 40 бајти ,  пред 2 месеци
нема опис на уредувањето
Ознака: Изворно уредување 2017
 
 
== Наводи ==
{{рв|Plaošnik}}
{{наводи}}
 
== Надворешни врски ==
{{Ризница-ред|Plaošnik}}
 
{{Архео-Охрид}}
{{КНМ-Охрид}}
 
{{coor title dms|41|06|45.85|N|20|47|28.48|E|region:MK_type:landmark}}
 
[[Категорија:Значајни археолошки наоѓалишта во Македонија]]
[[Категорија:Знаменитости во Охрид]]
[[Категорија:Културно наследство на Македонија во Општина Охрид]]
[[Категорија:Археолошки наоѓалишта во Општина Охрид]]

Прегледник