Разлика помеѓу преработките на „Џон Ф. Кенеди“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 11 месец
Одбиена последната промена (од 92.53.49.86) и ја поврати преработката 4042147 на Bjankuloski06
Ознака: Отповикано
(Одбиена последната промена (од 92.53.49.86) и ја поврати преработката 4042147 на Bjankuloski06)
Ознака: Рачно отповикување
| мандат_поч = [[20 јануари]] [[1961]]
| мандат_крај = [[22 ноември]] [[1963]]
| заменик_претседател = [[МАЈКАЛЛиндон ЏОРДАНЏонсон]]
| заменик_премиер =
| заменик =

Прегледник