Максим Димитриевски: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{Infobox officeholder |name = Максим Димитриевски |image =File:Максим Димитриевски1.jpg |size...)
 
Нема опис на уредувањето
 
Максим Димитриевски (29 нoември 1975 во Куманово) — македонски политичар и градоначалник на Општина Куманово од 2017 година.
 
 
==Образование==
 
Димитриевски е семеен човек, сопруг и татко на три деца.
 
 
==Политичка кариера==
 
 
==Надворешни врски==
{{[http://kumanovo.gov.mk}}/ kumanovo.gov.mk]
1.634

уредувања

Прегледник