Разлика помеѓу преработките на „Стар Свет“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 10 месеци
с
→‎Поврзано: Правописна исправка, replaced: Источна Полутопка → источна полутопка
с (Јазична исправка, replaced: Средниот век → средниот век using AWB)
с (→‎Поврзано: Правописна исправка, replaced: Источна Полутопка → источна полутопка)
*[[Афроевроазија]]
*[[Големите географски откритија]]
*[[Источна Полутопкаполутопка]]
*[[Далечен Исток]]
*[[Нов свет]]

Прегледник