Александар Ристовски - Принц: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][проверена преработка]
(dodaden navod za ponovo intervju, od koj moze da se izvadi novo info)
Нема опис на уредувањето
'''Александар Ристовски - Принц''' ({{Роден на|24|ноември|1974}}, {{Роден во|Скопје}}<ref>{{Наведена мрежна страница|url=https://web.archive.org/web/20050118024754/http://www.muzika.net.mk/izveduvaci_prasalnik.asp?shortcut=Princ|title=Muzika.Net.Mk > Изведувачи > Александар Ристовски - Принц > Лична карта|date=2005-01-18|work=web.archive.org|accessdate=2020-10-21}}</ref>) - познат македонски текстописец.<ref>{{Наведена мрежна страница|url=https://web.archive.org/web/20120511050452/http://mmm.com.mk/?ItemID=5A9DEDA6A785CC40974C6D1A2896B758|title=Александар Ристовски - Принц|date=2012-05-11|work=web.archive.org|accessdate=2020-10-21}}</ref>
 
== Животопис ==
Анонимен корисник

Прегледник