Александар Ристовски - Принц: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
dodaden navod za ponovo intervju, od koj moze da se izvadi novo info
Нема опис на уредувањето
(dodaden navod za ponovo intervju, od koj moze da se izvadi novo info)
Александар Ристовски - Принц, во многу нешто пионер на македонската музичка сцена, кон крајот на 1999. година ја објави книгата Забава до бесвест, каде се сместени голем број негови текстови наменети за домашни групи и исполнители. Оваа стихозбирка е првото македонско издание на естрадна поезија.
 
Кон крајот на 2002. година, по кусата врска со модната креаторка Розе Трајческа, Принц се ожени, го смени имиџот и се вклучи во тимот на М2 продукција, во пронаоѓање на нови македонски музички ѕвезди.<ref>{{Наведена мрежна страница|url=https://www.muzichkiregistar.com/%D0%9D%D0%B0%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%B8/TabId/2099/ArtMID/4834/ArticleID/10/Intervju-Aleksandar-Ristovski-Princ.aspx?fbclid=IwAR31wQc2D9xvDPcWEYZtSS7H6VFRWInN7GmZERhjL_NMIXQXz64fpO60yRM|title=Промоција на домашната музика|work=Македонски музички изданија|language=mk-MK|accessdate=2020-10-21}}</ref>
 
== Надворешни врски ==
== Дискографија ==
[https://www.muzichkiregistar.com/ContributorDetails.aspx?id=2 Профил на Александар Ристовски на Музички Регистар] [https://www.muzichkiregistar.com/ContributorDetails.aspx?id=2]
 
Анонимен корисник

Прегледник