Разлика помеѓу преработките на „Тане Николов“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 1 година
с
→‎top: Јазично подобрување, replaced: лидер → водач
с (→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона)
с (→‎top: Јазично подобрување, replaced: лидер → водач)
death_place = {{починал во|Асеновград|}}, [[Република Бугарија]])
}}
'''Тане Николов Жеков''' — македонски револуционер, учесник во македонското и одринското револуционерно движење, член и воjвода на [[Македонска револуционерна организација|Македонската револуционерна организација]], а потоа станал лидерводач на [[Внатрешна Тракиска Револуционерна Организација|Внатрешната тракиска револуционерна организациjа]].
 
== Животопис ==

Прегледник