ФК Кораби: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 1 година
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
| founded = {{Start date and age|1921}} |
| ground = Градски стадион Дебар|
| capacity = 52,000500 |
|chairman = Хабиб Клобочишта|
|manager = Менсур Неџипи|

Прегледник