Епифора: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 2 бајти ,  пред 1 година
нема опис на уредувањето
с (→‎Поврзано: Јазична исправка, replaced: Види исто така → Поврзано using AWB)
Нема опис на уредувањето
Ознаки: Отповикано Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
{{фигури (стилистика)}}
 
'''Епифора''' е гласовна [[фигура]] и претставува повторување на [[збор]]ови на крајот на [[стих]]от...
 
==== Поврзано ====
Анонимен корисник

Прегледник