Разлика помеѓу преработките на „Комска азбука“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 3 бајти ,  пред 9 месеци
с
→‎Азбука: Правилен назив на предлошка, replaced: уралски-јазици-никулец → уралски-јазик-никулец
с
с (→‎Азбука: Правилен назив на предлошка, replaced: уралски-јазици-никулец → уралски-јазик-никулец)
 
 
== Азбука ==
 
 
{|{{tablabonita}}
|}
 
{{уралски-јазицијазик-никулец}}
 
[[Категорија:Кирилични азбуки]]

Прегледник