Разлика помеѓу преработките на „Хангул“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 2 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Вметнување џамо во блок: Јазична исправка, replaced: базиран → заснован
с (→‎Останати имиња: Јазична исправка, replaced: префикс → претставка)
с (→‎Вметнување џамо во блок: Јазична исправка, replaced: базиран → заснован)
 
=== Вметнување џамо во блок ===
Вметнувањето на џамо во блокот следи одредени шаблони базиранизасновани на формата на средниот дел.
 
* Компонентите на комплексните џамоа како што се ㅄ bs, ㅝ wo, или ㅵ bsd, ㆋ üye се пишуваат од лево кон десно.

Прегледник