Разлика помеѓу преработките на „Фиона Штајл-Антони“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
→‎Шаховска кариера: Правописна исправка, replaced: неколку пати → неколкупати
с (→‎Животопис: Јазична исправка, replaced: == Биографија == → == Животопис ==)
с (→‎Шаховска кариера: Правописна исправка, replaced: неколку пати → неколкупати)
 
На женскиот велемајсторски турнир во [[Кондом (Франција)|Кондом]] во 2008 година завршила на делба на второто место.<ref>[http://ratings.fide.com/tournament_report.phtml?event16=14566 7eme open international de Condom - GMF], FIDE Tournament Report.</ref> Се стекнала со титулата [[женски меѓународен мајстор]] во април 2010 година, како последица на нејзините на резултати на Шаховската олимпијада 2006, светското младинско првенство во 2007, отворениот турнир во [[Вандевр ле Нанси]] и турнирот во Кондом во 2008 година.<ref>[http://ratings.fide.com/card.phtml?event=4001249 Fiona Steil-Antoni], FIDE Player Profile.</ref><ref>[http://ratings.fide.com/title_applications.phtml?details=1&id=4001249&title=WIM&pb=26 Fiona Steil-Antoni WIM Title Application], FIDE 2nd quarter Presidential Board 2010, 21-24 April 2010, Sofia, BUL.</ref>
 
Фиона била првенка на својата земја неколку патинеколкупати и завршила како втора на отворениот турнир во [[Клаксвик]] во 2010, турнирот во [[Уксбриџ]] истата година и на турнирот во [[Мулхаус]] во 2012 година.<ref>Big Database 2013, ChessBase GbmH</ref><ref>[http://ratings.fide.com/view_source.phtml?code=51756 Klaksvik Open 2010], FIDE Tournament Report.</ref><ref>[http://ratings.fide.com/tournament_report.phtml?event16=52532 Uxbridge International Women].</ref><ref>[http://ratings.fide.com/tournament_report.phtml?event16=70109 Festival de Mulhouse 2012], FIDE Tournament Report.</ref>
 
Штајл-Антони настапила за Луксембург на Екипното шаховско првенство на мали нации во 2009 и 2013 година, при што го освоила бронзениот медал во [[Андора ла Вела]].<ref>[http://www.olimpbase.org/playerssn/gu2ue02j.html Fiona Steil-Antoni], Small Nations Chess Team Tournament results.</ref> Таа била дел од репрезентацијат на [[Луксембург]] и на [[Европско екпино првенство во шах|европското екипно првенство во шах]] во [[Порто Карас]] во 2011 година.<ref>[http://www.olimpbase.org/playerse/gu2ue02j.html Fiona Steil-Antoni], European Men's Team Chess Championship results.</ref>

Прегледник