Разлика помеѓу преработките на „ФК Лех Познањ“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
с (Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона (40))
| mgrtitle = Тренер |
| league = [[Екстракласа]]
| season = [[Екстракласа 2018-2019-2020|2018–192019–20]]
| position = Екстракласа, 8-ми2.
| website = http://www.lechpoznan.pl/
| pattern_la1 = _thinwhiteborder
547

уредувања

Прегледник