Разлика помеѓу преработките на „Верверици“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 2 бајти ,  пред 8 месеци
с
нема опис на уредувањето
(поправка на правопис)
с
 
* потсем. [[Sciurillinae]] – неотропска пигмејска верверица ([[монотипна]])
* потсем. [[Sciurinae]]
** племе [[Sciurini]] – верверици кои живеат на дрвја (5 родивродови, околу 38 видови)
** племе [[Pteromyini]] – вистински летачки верверици (15 родови, околу 45 видови)
* потсем. [[Callosciurinae]] – азиски орнатни верверици
1

уредување

Прегледник