Разлика помеѓу преработките на „Чикашки универзитет“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
→‎Основање - 1910-тите години: Правописна исправка, replaced: два пати → двапати
с (→‎Основање - 1910-тите години: Јазична исправка, replaced: Пацифичк → Тихоокеанск)
с (→‎Основање - 1910-тите години: Правописна исправка, replaced: два пати → двапати)
Студентски организации
 
Студентите на Универзитетот во Чикаго располагаат со 400 клуба и организации познати како Признати студентски организации (ПСО). Во нив се вклучени културни и религиски групи, академски клубови и тимови и организации со заеднички интереси. Помеѓу значајните ПСО се обновените импровизирани комедиски трупи Кампусите Off-Off, организираното здружение при Универзитетот во Чикаго за лов на мршојадци, студентскиот весник што излегува два патидвапати неделно Костенливите од Чикаго и радиостаницата во сопственост на универзитетот WHPK-FM.
 
Братства и женски здруженија

Прегледник