Разлика помеѓу преработките на „Нишапур“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 103 бајти ,  пред 1 година
с
Отповикани уредувањата на Simona Trajkoska (разговор), враќајќи на последната преработка на Ehrlich91
(#WPWPMK #WPWP)
с (Отповикани уредувањата на Simona Trajkoska (разговор), враќајќи на последната преработка на Ehrlich91)
Ознака: Отповикување
[[Податотека:Iran location map.svg|мини|Локација на Иран, Нашапур]]
'''Нишапур''' е град во [[Иран]]. Во градот има 205,972 жители.
 

Прегледник