Престолнина на модата: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
#WPWP #WPWPMK
(Одбиени последните 2 промени (од Simonka34) и ја поврати преработката 3992337 на Инокентиј)
(#WPWP #WPWPMK)
{{викифицирање}}
[[Податотека:Escada Sport MBFWB Spring 2013.jpg|мини|Escada Sport на Берлинската модна недела пролет / лето 2013 година]]
Моден град е градот каде што модната индустрија има релевантна и значајна позиција во локалната економија. Производството и извозот на добра, како и модните настани - модни недели, саеми и доделување на награди, ја подобруваат економијата и го покажуваат годишниот приход и позитивно влијае на другите сектори, како на пример секторот за услуги. Покрај [[економската моќ]], во модниот град има активна забава и културна сцена кои ги привлекуваат туристите и потрошувашите, не само поради модата, туку и поради разновидноста на слободните активности. Модниот град треба да биде предмет на инспирација за професионалците кои живеат таму, со активна, јасна, силна и единствена субкултура од која можат да се инспирираат на само професионалците во [[модата]], туку и луѓето во градот претворајќи го уличниот стил и уличната култура во важна карактеристика. Мешањето на [[модата]], [[бизнисот]], забавата, [[културата]] и слободните активности го прават градот привлечен и меѓународно признат како моден центар со свој единствен и силен идентитет, разликувајќи се во одредени карактеристики.
 
343

уредувања

Прегледник